ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΕΚΛΟΓΟΑΠΟΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ

Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων Μαθητών/τριων του Ειδικού Δημοτικού και Ειδικού Νηπιαγωγείου Πεύκων

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες ,

Το Διοικητικό Συμβούλιο σας καλεί στην Εκλογοαπολογιστική Συνέλευση η οποία θα πραγματοποιηθεί στις 6 Φεβρουαρίου 2023 ημέρα Δευτέρα  9:30΄-12:00’ το πρωί στο εξωτερικό γυμναστήριο του σχολείου.

Α. Γενική Συνέλευση Δευτέρα 6 Φεβρουαρίου 2023 ώρα 9:30’-12:00’ πμ

*Σε περίπτωση μη απαρτίας στην πρώτη  (Α) συνέλευση, οι εκλογές θα επαναληφθούν στην ημερομηνία της κάτωθι δεύτερης (Β) γενικής συνέλευσης και θα ολοκληρωθούν.

Β. Γενική Συνέλευση Δευτέρα 13 Φεβρουάριου 2023 ώρα 9:30’-12:00’ πμ

Θέματα της συνέλευσης είναι:
α) ο Οικονομικός Απολογισμός και
β) εκλογές καινούργιου Δ.Σ.- Εξελεγκτικής επιτροπής  καθώς και εκπροσώπηση στην Ένωση Γονέων.
Όποιος γονέας ή κηδεμόνας επιθυμεί να δηλώσει υποψηφιότητα:
1) για το νέο Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Ειδικού Δημοτικού και Ειδικού Νηπιαγωγείου Πεύκων,
2)για την Ένωση Γονέων,
3)για την Εξελεγκτική Επιτροπή  (για τα σχολικά έτη 2022-2023 και 2023-2024) παρακαλούμε να συμπληρώσει την αίτηση/δήλωση και να την βάλει στην τσάντα του παιδιού .
Παρακαλούμε οι υποψηφιότητες να αποσταλούν μέχρι 31 Ιανουαρίου 2023 .

Σύμφωνα με το καταστατικό του συλλόγου, για να θέσει κάποιος/α υποψηφιότητα και για να έχει δικαίωμα ψήφου, πρέπει να έχει τακτοποιήσει την οικονομική συνδρομή προς τον Σύλλογο.
Μέλη του Συλλόγου θεωρούνται και οι δύο γονείς (απαιτείται μία συνδρομή).

Με εκτίμηση, για το Δ.Σ. του Συλλόγου

Η  Πρόεδρος Στυλιανή Μαβίδου          Η Γραμματέας Σάρρα Φιλίππου