Έναρξη και αγιασμός για το νέο σχολικό έτος 2022-2023

Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2022 και ώρα 09:00, θα πραγματοποιηθεί η τελετή του αγιασμού στο χώρο του σχολείου μας, όπου και θα σηματοδοτήσει την έναρξη των μαθημάτων, για το νέο σχολικό έτος 2022-23.

Την τελετή του αγιασμού θα πραγματοποιήσει ο μητροπολίτης μας, σεβασμιώτατος Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως κ.κ. Βαρνάβας και θα τιμήσουν με την παρουσία τους η Διευθύντρια της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Θεσσαλονίκης κ. Ευαγγελία Μπούτσκου και η αντιδήμαρχος του Δήμου Νεάπολης Συκεών, κ.Ιωάννα Αλεξιάδου.

Μετά το πέρας της τελετής , θα ακολουθήσει ενημέρωση των γονέων και κηδεμόνων από το διευθυντή του σχολείου και τους εκπαιδευτικούς, καθώς και με τους οδηγούς και συνοδούς για τη μεταφορά των μαθητών.